Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Filii nr 9 Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie. Rozmawiałyśmy o równości w sferze publicznej, siostrzeństwie i herstoriach.
Podczas warsztatów prowadzonych przez dr Magdalenę Półtorak zaprezentowane zostały wybrane problemy i wyzwania, z którymi wciąż mierzą się kobiety w sferze publicznej (ze szczególnym uwzględnieniem polityki, rynku pracy, nauki i badań). Zidentyfikowane „patologie” posłużyły wskazaniu propozycji konkretnych (głównie prawnych) rozwiązań, które w założeniu mogą im przeciwdziałać.
Na warsztatach z Dominiką Miedzińską-Golczyk “Siostrzeństwo w praktyce” rozmawiałyśmy o tym, jak wspierać się wzajemnie w trudnych chwilach. O tym, co jest wspierające, a co tylko udaje wsparcie. Poznałyśmy też model zadbania o siebie i powrotu do równowagi po trudnych doświadczeniach. Z kolei na spacerze i debacie “Herstorie w praktyce” Sylwia Góra opowiedziała nam o tym gdzie i jak znaleźć postaci kobiece, które mogą stać się bohaterkami naszej codzienności. Jak uzupełniać braki w historii i tworzyć lokalną herstorię? W jaki sposób samodzielnie inicjować projekty o historiach kobiet? Na te pytania próbowałyśmy wspólnie odpowiedzieć przed spacerem szlakiem ważnych dla Częstochowy kobiet, który poprowadziły Iwona Glińska i Ilona Kowalska.